Návrat na hlavní stranu

Vonička, dětský folklorní soubor

Dětský folklorní soubor Vonička z Čestlic v Zubří
Dětský folklorní soubor Vonička z Čestlic v Zubří
Dětský folklorní soubor VONIČKA vznikl v září roku 1995 při základní škole v Čestlicích (Praha - východ) a je navštěvován dětmi nejen z Čestlic, ale i širokého okolí. VONIČKA je jediným dětským valašským souborem v Praze, který není výběrový a navštěvují ho děti od předškolního věku až po náctileté a dospělé, kteří tvoří menší část souboru. Soubor má okolo šedesáti členů a každý školní rok se přijímají noví členové bez talentových zkoušek.

VONIČKA zpracovává zejména folklór z oblasti Valašska, ale také Slovenska. V programu jsou zastoupeny typické dětské hry, tradiční lidové zvyky, obyčeje a samozřejmě lidové písně a tance, mezi které patří např. valašské točené, řemeslnické tance, či slovenské karičky. Na vybraných vystoupeních je soubor doprovázen vlastní lidovou muzikou.

VONIČKA se účastní folklorních festivalů, přehlídek, slavností, charitativních akcí, ale i vystoupení na marketingových akcích, které pomáhají k jeho financování. Soubor rovněž připravuje výchovné programy pro školky a základní školy (1. - 3. třída). Dle přání pořadatelů jsou sestavovány krátké programy od 15 min. až po celovečerní hodinové vystoupení.

VONIČKA také každoročně připravuje letní dětský tábor, který není pouze pro členy souboru.

Dětský folklorní soubor VONIČKA je členem těchto organizací:
- Folklorního sdružení České republiky
- Pražské folklorní unie
- a Folklorního sdružení VONIČKA, které souboru poskytuje právní subjektivitu.

Za vedení a organizaci souboru jsou zodpovědní Jaroslava a Michal Vondrákovi: jaja.vondrakova@seznam.cz a info@vonicka.com.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Jaroslava Vondráková
Pod Betání 850/10
148 00 Praha 4 - Kunratice
Česko (CZ)
tel: (+420) 777 231 381
Z vystoupení na Kolovratském jarmarku dne 3.4.2004
Z vystoupení na Kolovratském jarmarku dne 3.4.2004

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 29.01.2008 v 00:28 hodin

Copyright 1997-2020 © Luděk Šorm